Co zrobić, kiedy komputer nie odtwarza dźwięku?

Wśród kłopotów, jakie użytkownicy mają ze swoimi komputerami, oczywiście nie mogło również zabraknąć tych związanych z odtwarzaniem dźwięku. Nie zawsze od razu konieczne jest pogotowie komputerowe, czasem problemy można rozwiązań samodzielnie lub korzystając ze zdalnej pomocy informatycznej. Rozwiązanie problemu akurat z dźwiękiem może okazać się dziecinnie proste.

Sprawdź, zanim zaczniesz się martwić

W pierwszej kolejności warto wyłączyć i ponownie włączyć komputer, a następnie upewnić się, że komputer nie ma wyciszonego odgórnie dźwięku. Jeśli to jest w porządku, w następnej kolejności najlepiej jest sprawdzić ustawienia systemowe – to w nich może tkwić problem, ponieważ wyciszone może być jakieś konkretne urządzenie, z którego właśnie staramy się skorzystać. Po kliknięciu prawym klawiszem myszy w opcję „Otwórz mikser głośności” można sprawdzić, czy oby na pewno wszystko jest odpowiednio skonfigurowane i włączone. Jeśli próbujesz odtwarzać muzykę przez słuchawki czy głośniki odepnij je, aby upewnić się, że to nie one są problemem.

Co, jeśli dalej nie ma dźwięku?

Jeśli upewniliśmy się, że wszystkie opcje zostały już wykorzystane, możemy zacząć szukać pomocy u ekspertów. Dzisiaj na szczęście serwis komputerowy jest w stanie również pomóc nam zdalnie, warto więc w pierwszej kolejności wypróbować tę metodę, zanim zaniesiemy nasz sprzęt na miejsce i chwilę poczekamy na jego oddanie.


   2 komentarze


  1. anna
      12 lipca 2017

    Dobrze, że u mnie jeszcze dźwięk nie szwankuje, nie dałabym rady pracować bez muzyki.

  2. Magda
      12 lipca 2017

    Ja zawsze korzystam od razu z pomocy fachowców, kompletnie nie znam się na komputerach

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *