Jak samodzielnie poradzić sobie z przywróceniem starego sterownika?

Pamiętamy zwykle, że zalecane jest zawsze bycie na bieżąco ze wszystkimi sterownikami oraz nowszymi wersjami systemu, ponieważ zapewniają większe bezpieczeństwo, posiadają usprawnienia oraz udogodnienia dla pojawiających się błędów czy poprawiają starszą wersję w tych miejscach, w których tej poprawy zdecydowanie wymagała. Zdarza się też, że potrzebujemy nowszego sterownika do uruchomienia aplikacji czy filmu wideo. W niektórych przypadkach jednak zainstalowanie nowego komponentu powoduje dziwne zachowanie naszego sprzętu, a naprawa komputerów nie wchodzi w grę ze względu na przykład na czas. W takich sytuacjach możemy próbować poradzić sobie samemu.

Co należy zrobić?

Powinniśmy zacząć od uruchomienia Menedżera urządzeń i odnalezienia konkretnego urządzenia, którego sterownik chcemy przywrócić. Najczęściej bywa, że jest to drukarka. Spośród wszystkich wyświetlonych urządzeń wybieramy to jedno i dwukrotnie na nim klikamy, wybierając następnie zakładkę Sterownik. Tutaj sprawa jest prosta – w następnym ruchu klikamy przycisk Przywróć sterownik. Po wykonaniu wszystkich kroków wszystko powinno wrócić do normy.

Pomoc dla laików komputerowych

Jeśli jednak nie czujemy się mocni w temacie przywracania samodzielnie sterowników urządzenia, możemy poszukać miejsca, w którym naprawa komputerów  odbywa się również zdanie. Innym wyjściem jest oczywiście oddanie komputera na krótki serwis.


   2 komentarze


  1. anna
      12 lipca 2017

    Ja to zawsze takie sprawy załatwiam z mężem 😀

  2. Magda
      12 lipca 2017

    Moja siostra uważa mnie za takie pogotowie. Dziwię się czasem, że wie, gdzie się ten komputer w ogóle włącza…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *