Komputer nie chce się uruchomić – jaka jest diagnoza?

Niestety system Windows ma to do siebie, że często nie działa dokładnie tak, jakbyśmy sobie tego życzyli – jest jednak tyko sprzętem komputerowym i trzeba mieć to zawsze na uwadze. Czasem zdiagnozowanie tego, co dolega naszemu komputerowi samodzielnie nie jest proste i wtedy trzeba zadbać o odpowiedni serwis komputerowy, który na szczęście dzisiaj działa również zdalnie i jest w stanie nam pomóc bez przynoszenia sprzętu na miejsce napraw. W pierwszej kolejności jednak warto samodzielnie sprawdzić, co jest nie tak i szukać rozwiązania dla problemu.

Co należy sprawdzić w pierwszej kolejności?

Zawsze zacznij od uważnego przyglądania się swojemu komputerowi – zwróć uwagę, czy podczas uruchamiania się wydaje jakieś dźwięki, a jeśli tak, warto zanotować ich sekwencję oraz częstotliwość – jeśli sami sobie nie poradzimy, będzie to doskonała wskazówka dla serwisu. Warto również na początku sprawdzić wszystkie przyłączki oraz kable, bo być może to właśnie one są powodem nie startowania systemu. Jeśli nie słychać niczego niepokojącego, warto rozkręcić komputer i sprawdzić stabilność wszystkich elementów znajdujących się w środku, warto na przykład sprawdzić moduły pamięci operacyjnej RAM i ich zabezpieczenie.

Kiedy wszystkie sposoby zawiodą

Jeśli nasze poszukiwania zakończą się fiaskiem, konieczne będzie skonsultowanie problemu z ekspertami. Pogotowie komputerowe  będzie potrzebowało informacji o wszystkich sygnałach i znakach, wysyłanych użytkownikowi przez komputer. Przydadzą się wtedy wykonywane wcześniej notatki z obserwacji.


   2 komentarze


  1. anna
      12 lipca 2017

    Mój komputer zawsze wydaje jakieś dziwne dźwięki jak się uruchamia… Mam się tym martwić?

  2. Magda
      12 lipca 2017

    Nie bawiłabym się sama w takie rzeczy, na pewno komputer od razu by poszedł na serwis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *