Po aktualizacji sterowników komputer zachowuje się dziwnie – co robić?

Uaktualnianie systemu oraz wykorzystywanych w pracy systemu sterowników jest bardzo ważne nie tylko pod względem wykrywania i naprawiania zgłaszanych błędów, poprawiania rzeczy, które nie do końca sprawnie się zachowywały czy odpowiednio spełniały swoją rolę. Aktualizacje są ważne również ze względu na kwestie bezpieczeństwa, czasem jednak powodują dziwne zachowanie naszego komputera, który z bliżej niewyjaśnionych przyczyn nagle się wyłącza.

Zawsze korzystaj ze sprawdzonych źródeł

Warto pamiętać, aby wszystkie sterowniki oraz nowsze wersje oprogramowań, z których się korzysta, ściągać jedynie z legalnych i sprawdzonych źródeł – na przykład ze strony producenta lub poprzez automatyczną aktualizację w pasku zadań. To uchroni nas przed dodatkowym niebezpieczeństwem – złośliwym oprogramowaniem. Jeśli korzystamy z tych opcji, również proste będzie przywrócenie poprzedniej, starszej wersji sterownika, a pogotowie komputerowe  nam się w takim wypadku nie przyda.

Co zrobić, jeśli nie do końca sobie radzimy?

Jeśli zdalna naprawa komputerów nie jest naszą mocną stroną i mimo najszczerszych chęci nie jesteśmy w stanie samodzielnie powrócić do poprzedniej wersji, musimy znaleźć serwis komputerowy  który nam w tym pomoże. Cała operacja nie zajmie więcej niż 5 minut, warto więc wybrać się do kogoś z okolicy – zaoszczędzimy nasz czas, ponieważ tego typu problemy rozwiązywane są w zasadzie od ręki.


   2 komentarze


  1. anna
      12 lipca 2017

    Mnie się tak kiedyś stało i faktycznie nie wiedziałam, co zrobić.

  2. Magda
      12 lipca 2017

    Mnie zawsze głupio iść do serwisu z taką jakąś pierdołą, ale sama sobie z nią nie radzę…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *