W jaki sposób ponownie zainstalować system Windows?

Czasem sytuacja wymaga od nas, aby ponownie zainstalować system Windows, który znajduje się na płycie CD lub DVD. Często na takich właśnie płytach lub na dyskach optycznych znajdują się również systemowe narzędzia naprawcze, mające załatwić większe problemy z naszym komputerem. Zasada jest prosta – zamiast z dysku twardego, system Windows uruchamia się w takich przypadkach z dysku CD lub DVD, w zależności od komputera, jakim dysponujemy.

Jak sobie poradzić z uruchomieniem?

W pierwszej kolejności należy umieścić płytę w czytniku i uruchomić komputer. Podczas rozruchu komputera należy poczekać na moment, kiedy na ekranie pojawi się napis Select Boot Device/ Change Boot Order lub podobną. W tym momencie należy szybko wcisnąć klawisz Esc, F10 lub F12. Jeśli przegapisz swój moment, musisz próbować raz jeszcze – ponownie restartując komputer. Po wejściu w menu główne należy wybrać odpowiedni dysk i zatwierdzić klawiszem Enter. Po chwili powinna pojawić się komenda uruchamiająca system z dysku optycznego – należy ją zatwierdzić.

Pomoc dla opornych

Chociaż sama instrukcja nie wydaje się skomplikowana, niektórzy niewprawieni w tematyce komputerów mogą mieć problem lub opory, żeby samodzielnie zadziałać. W takich sytuacjach niezbędne będzie pogotowie komputerowe  Coraz częściej działa ono zdalnie, jednak jeśli potrzebujemy uruchomić system z płyty, może to oznaczać, że konieczna będzie również naprawa komputerów.


   2 komentarze


  1. anna
      12 lipca 2017

    W życiu bym się sama za coś takiego nie zabierała

  2. Magda
      12 lipca 2017

    Nawet ja bym się chyba nie porwał na kombinowanie z systemem

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *